Ümraniye: 0530 155 73 04Dudullu: 0530 155 73 08

Hoşgeldiniz. Bugün

Ehliyet Göksudan alınır!

1989 yılından bu yana Ümraniyedeyiz.

Ehliyet alma süreci

Ana Sayfa » Sıkça Sorulanlar » Ehliyet alma süreci

Ehliyet alma süreci:

Otomobil ve motosiklet tipi ehliyet almak için öncelikle elektronik sınav ardından direksiyon sınavına girmeniz gerekmektedir. Otobüs, Kamyon, Tır, römork, karavan ve römork vb. fark yapılması durumunda sadece direksiyon sınavına girilmektedir. Aşağıda sınavlarla ilgili sıkça sorulan soruları cevapladık.

Elektronik sınava nasıl hazırlanmalıyım ?

Elektronik sınava hazırlık için apple store ve google play üzerinden Göksu Sürücü Kursu uygulamasını indirerek veya buraya tıklayarak (https://goksumtsk.beesinav.com/portal) tarayıcınız üzerinden ders çalışabilirsiniz. Giriş için TC kimlik numaranız yeterlidir. Kursumuzda döneme alınmanızın ardından üyeliğiniz açılır.

Elektronik sınavda kalırsam ne olur ?

Aynı şekilde tekrar hazırlanarak tekrar sınava girebilirsiniz. 2022 yılı elektronik sınav harcı 130 TL olup yıllık olarak güncellenmektedir.Toplam 4 kez sınava giriş hakkınız bulunmaktadır.

E-sınav içeriği nedir ? Örnek sınav uygulaması varmıdır ?

E-sınav örnekleri mobil ve web uygulamamız içerisinde de bulunmaktadır. Ayrıca MEB tarafından hazırlanmış örnek soruların bulunduğu gerçek e sınav örneği için tıklayınız. https://esinavdeneme.meb.gov.tr/

Direksiyon dersler nasıl düzenleniyor ? Eğitim içeriği nedir ?

Direksiyon eğitimleri e-sınav sürecini tamamlamanız veya muaf olmanız durumunda randevu usulüyle verilmektedir. Direksiyon derslerine katılmaya özen göstermeniz ilk sınavda başarılı olmanız için önemlidir. M.E.B. tarafından kursumuz araçlarıyla düzenlenen direksiyon sınavları dönem dönem güncellenen ölçüm yöntemlerine göre kriterlendirilir ve bu konularda başarılı olmanız beklenir. Özellikle yaya ve yolcu güvenliği ile trafik kurallarına tam uyumlu olmanız beklenir. Genel başlıklardan bahsedersek güvenli durma kalkma sürüş parklanma vb. konularında durumunuz ölçülür ve M.E.B. yetkilileri tarafından geçme kalma durumunuz tespit edilir. Eğitimleriniz bu kriterlere uygun bir şekilde verilir.

Direksiyon sınavı nerede nasıl düzenleniyor ? Nasıl bir sınav uygulanacak ?

Direksiyon sınavları M.E.B. tarafından hazırlanmış videoda detaylı olarak anlatılmıştır. Sınav M.E.B. yetkilileri tarafından sürücü kursumuza ait araçlarla düzenlenir. Eğitimlerin de verildiği alanda sınav yapılmaktadır.

Videoyu izlemek için tıklayınız: http://ookgm.meb.gov.tr/www/b-sinifi-trafik-adam-animasyon-filmi/icerik/1468

Direksiyon sınavında kalmam durumunda ne olur ?

Direksiyon eğitimlerinizi alıp tekrar sınava katılabilirsiniz. 4 kez sınava giriş hakkınız bulunmaktadır. 2022 yılı kalanlar için direksiyon sınavına tekrar girmenin maliyeti 460 TL dir.Bu ücrete direksiyon sınav harcı dahildir.

16 Ocak 2022 - 08:02
İlgili Terimler :
MENUYU KAPAT

Bize sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Kampanyalar, yarışmalar, Sınava çalışma soruları ve sorularınıza en hızlı cevap için bizi takip edin.

instagram: goksusurucukursu

facebook: goksusurucukursu