Ümraniye: 0530 155 73 04Dudullu: 0530 155 73 08

Hoşgeldiniz. Bugün

Ehliyet Göksudan alınır!

1989 yılından bu yana Ümraniyedeyiz.

Otomatik Vites Ehliyeti

Ana Sayfa » Mobil » Otomatik Vites Ehliyeti

OTOMATİK VİTES EHLİYETİ

Otomatik vites ehliyeti 01.01.2016 tarihinde çıkan yasadan önce manuel vitesli araçları kullanmakta zorlanan kişiler için bir hayaldi. Artık Otomatik Vites hayal değil. Otomatik vitesli araçlar dışında başka bir araç kullanmayacak kişilere zorla Manuel vitesli araç ehliyeti aldırma dönemi bu sayede kapanmış oldu.

Otomatik vites ehliyeti nedir ?

Sadece Otomatik vites araç kullanacak kursiyerler, alacakları sertifika türüne uygun olarak otomatik vites ibareli sertifikaya sahip olurlar ve sadece otomatik şanzımanlı araç kullanabilirler. Manuel araç kullanabilmek için fark dersleri alınarak direksiyon sınavına tekrar girilir ve ehliyet Normal tip ehliyete çevrilir.

Otomatik Vites Ehliyeti nasıl alınır ?

B sınıfı ehliyete otomatik vitesli olarak başvuracak ve eğitimlerinizi bu şanzıman tipine göre alacaksınız. Ardından Direksiyon sınavında da otomatik vitesli bir araçla sınava gireceksiniz. Sınavların tamamından geçtiğinizde ehliyetinizde otomatik ibaresi geçecek ve otomatik vites ehliyetinizle otomatik vitesli araç kullanacaksınız.

Sonradan Manuele geçiş yapabilirmiyim ?

Otomatik vitesli araç kullanıp başka araç kullanmak istemeyen kursiyerlerin uzun yıllardır talebi olan Otomatik Vites Ehliyeti , artık tüm sınıflarda sertifikaya Otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi eklenerek verilebiliyor. Ayrıca daha sonra ihtiyaç duymanız halinde manuel vitesli araç ehliyetine direksiyon eğitimleri ve sınavlardan geçtikten sonra geçiş yapabiliyorsunuz.

Otomatik vitesmi Manuel vitesmi tavsiye edersiniz ?

Otomatik vitesli araçlar kullanımı daha kolay araçlardır. Vitesi “D” ye alıp gaza basıp kolayca gidebilecek olmak direksiyon sınavındada işinizi kolaylaştıracaktır. Hiç kullanmayacağınız halde manuel vites kullanma zorunluluğu artık yok. Debriyaja alışma adapte olma sıkıntısıda artık yok.

Otomatik Vites Sürücü Belgesi gerekli evraklar ?

** 2 adet Biyometrik Fotoğraf
** Sağlık Raporu
** Sabıka Kaydı
** Diploma veya Öğrenci belgesi

Otomatik vites ehliyeti fiyatları ne kadardır ?

Fiyat Listemiz için tıklayınız

Göksu Sürücü Kursumuzla İletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Sayfası

Ehliyet Randevusu

31 Aralık 2015 - 09:31
İlgili Terimler :
MENUYU KAPAT

Bize sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Kampanyalar, yarışmalar, Sınava çalışma soruları ve sorularınıza en hızlı cevap için bizi takip edin.

instagram: goksusurucukursu

facebook: goksusurucukursu