Ümraniye: 0530 155 73 04Dudullu: 0530 155 73 08

Hoşgeldiniz. Bugün

Ehliyet Göksudan alınır!

1989 yılından bu yana Ümraniyedeyiz.

Motosiklet Ehliyeti

Ana Sayfa » ehliyet grupları » Motosiklet Ehliyeti

Motosiklet Ehliyeti Türleri

Motosiklet ehliyeti sınıfları yeni trafik yasası ile yeniden düzenlendi. Motosiklet kullanımı genellikle küçük motorlu motosikletlerle başlar ve kademe kademe daha güçlü motorlara geçişle devam eder.Kullanıp kendini geliştirdikçe daha büyük motorlu ve güçlü motosikletler kullanmak güvenlik  açısından önem arzediyor. Motosikletler kontrolsüz ve tecrübesiz kullanıldığında çok tehlikeli hale gelebiliyor.Ehliyet sınıflarıda bu yönde düzenlendi. Artık ilk motor deneyiminiz bir yarış motoru olamayacak.

16 yaşında ehliyet almak isteyen bir sürücü adayı max 15 beygir ve 125 cc lik küçük motorlu olarak tabir edilen motorsikletlerin veya 4 tekerlekli motosiklet olan  atv lerin ehliyetini (B1 sınıfı) alabilecek. Ancak 18 yaşından sonra 46 beygir güce kadar motosiklet kullanabileceği ehliyet olan A2 ehliyeti alabilecek. Daha güçlü motorlar kullanmak istenmesi durumunda 2yıl A2 ehliyete sahip olduktan sonra A Sınıfı motosiklet sürücü belgesine geçiş yapılabilecek.

Motosikleti tehlikeli olmaktan çıkarıp keyif haline getirmek için iyi eğitimli olmak gerekmektedir. Ehliyet sınıflarında yapılan düzenleme, ehliyetleri aşama aşama vererek , motosiklet sürücüsünde mutlaka bulunması gereken tecrübe kriterini yükseltmeyi hedefliyor. Motosiklet kazaları çoğunlukla tecrübesiz sürücüler ve kontrolsüz hız sebebiyle meydana geliyor.Denge ve hız kavramı uzun süre motor kullanımı ve motosikleti tanıma ile bilinçaltımıza yerleşmektedir.

Motosiklet sınıfları aşağıda ayrı sayfalar halinde listelenmiştir. İlk defa motosiklet sürücü belgesi alacaksanız, ve 16- 18 yaş arasında iseniz B1 Sınıfı ATV Ehliyeti yada A1 sınıfı ehliyet ,18 yaş üstüyseniz A2 Sınıfı Ehliyet ve B1 Sınıfı Atv Ehliyeti alabilirsiniz. A Sınıfı ehliyeti ancak 2 yıllık A2 Ehliyet tecrübenizden veya 24 yaşını doldurduktan sonra A2 tecrübesi aranmadan alabilirsiniz.

Güçlü motorlara meraklıysanız ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız 2 yıllık tecrübe arandığı için bir an önce A2 ehliyet almanızı öneririz. 24 yaşın üzerindeyseniz direkt olarak A sınıfı ehliyet alabilirsiniz.

Aşağıda Motosiklet Sürücü Belgesi Çeşitlerini listeledik detaylı bilgi için fotoğraflara tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

a1 sınıfı motosiklet ehliyeti
a2 sınıfı motosiklet ehliyeti
a sınıfı motosiklet ehliyeti
B1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti
12 taksitle motosiklet ehliyeti

Sürücü Belgenizi almaya hak kazandıktan sonra

www.nvi.gov.tr ‘den ehliyet randevunuzu alabilirsiniz.

31 Aralık 2015 - 09:30
İlgili Terimler :
MENUYU KAPAT

Bize sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Kampanyalar, yarışmalar, Sınava çalışma soruları ve sorularınıza en hızlı cevap için bizi takip edin.

instagram: goksusurucukursu

facebook: goksusurucukursu